Із Запоріжжя до Вінниці на вікенд: як дістатися та які пам’ятки подивитися

Подорож із Запоріжжя до Вінниці на кілька днів доступна кожному. Якщо бажаєте подорожувати з комфортом, добирайтеся поїздом. На погляд редакції, це найзручніший спосіб поїздки до іншого міста. Читайте детальніше на сайті  zaporizhanka.com.ua.

За інформацією з сайту https://zp.vgorode.ua/, з залізничного вокзалу «Запоріжжя I» до Вінниці вечорами відправляються два потяги – 086Д та 070Д. Останній дешевше, відбуває о пів на дев’яту вечора, прибуває на місце о пів на одинадцяту ранку наступного дня. Ціна плацкарту усього 206 гривень, різниця між плацкартом та купе лише 120 гривень. Назад до Запоріжжя можна вирушити цим же потягом. Вирушає на початку дев’ятої ранку, приїжджає близько десятої вечора. Як бачимо – все досить прийнятно. Одна ніч – і ви у Вінниці!

Зупинитись можна в хостелі або готелі. Благо, їх там достатньо. Хостел на одного коштуватиме 170 гривень на добу, готель чи квартира – 500-600 гривень за добу.

Отже, побутові питання вирішено, переходимо до огляду пам’яток!

Набережна та музичний фонтан

Ті, хто любить воду, можуть порівняти нашу запорізьку набережну із набережною Вінниці. Вона розташована на берегах Південного Бугу. Вдень це досить звичайне місце вздовж річки, і ті, хто цінить атмосферу спокою, можуть насолодитися тишею річкової гладі. А ось увечері розташований там величезний світломузичний фонтан перетворює це місце на щось особливе.

У вас є можливість бачити справжню райдужну феєрію. Уздовж річки складаються у химерні різнокольорові фігури потоки води. Грає музика, лунають пісні. Струмені води піднімаються вище дерев. Вздовж річки на тлі сутінків вода складається то в обриси каруселі, то якихось химерних фужерів, то величезних золотих і срібних птахів. Загалом це потрібно бачити. І тільки на власні очі!

На самій річці можна орендувати човни та катамарани. Причому не дуже дорого. Вартість водної прогулянки коштуватиме від 40 гривень.

Парк Горького та Центральний міський

Любителям прогулянок на природі після вечірнього водного шоу вранці варто вирушити до парку Горького. Там ви зустрінете величезні фігури динозаврів, зроблених з повітряних кульок, мальовничі клумби, багато вічнозелених дерев та чагарників. Загалом, якщо хочете помилуватись золотою осінню у Вінниці – вам туди.

Центральний міський парк схожий на нашу Дубівку. Він не менш мальовничий. Є гарний фонтан, такий високий, що водяні струмені досягають дерев. Є макетне містечко «Міні-Вінниця», невеликий зоопарк.

Музей-садиба Пірогова

Якщо ви цікавитеся життям чудових людей та гарною архітектурою, відвідайте садибу Пирогова. Саме там жив останнє двадцятиріччя свого життя знаменитий хірург та вчений, засновник Товариства Червоного Хреста Микола Іванович Пірогов. У гарному і якомусь особливо, на наш погляд, мальовничому будинку знаходиться експозиція, яка розповідає про його життя та творчість. Кам’яний будинок пофарбований у сіро-блакитний колір, з невеликими колонами, перилами, що оздоблюють ганок, фігурним різьбленням навколо даху садиби, з маленькими старовинними вікнами. На території є маленька церква. Все це пробуджує ностальгію і пам’ять про давно минуле.

Гуляти Вінницею можна нескінченно. Радимо відвідати центр. Ви побачите гарну старовинну архітектуру, прогуляєтеся Європейською площею, вулицею Соборною, де є чимало яскравих місць, після яких Вінниця запам’ятається вам надовго.