Без ярмарки, але з інтернетом. Як відмовитися від багаторічної звички робити покупки на ярмарках в ДСС і Набережній

Цей рік став незвичайним багато в чому і для багатьох. Так, наприклад, незвично тепла зима, пандемія коронавіруса,  яка стрімко набула всесвітнього масштабу, літні погодні аномалії не завершують список відмінностей 2020 від минулих років. Для багатьох мешканок Запоріжжя чимось на зразок маст-хев стало відвідування різноманітних виставок-розпродажів, що в минулі роки активно проводилися в нашому місті. Придбати на них можна було все: від постільної білизни і верхнього одягу, до домашніх солінь-варень, меду, ювелірних прикрас і напівкоштовних каменів, пише zaporizhanka.

Без ярмарки немає покупок? За чим сумують мешканки Запоріжжя

Так в чому ж довелося собі відмовити вимогливим запоріжанкам через наглу-негадану епідемію ковіда? Перш за все, це захід, який регулярно проводився в минулі роки і досить популярний в місті – виставка-продаж ювелірних виробів, що проходила зазвичай в середині вересня. На ній можна було придбати золоті та срібні прикраси, предмети побуту, столові прилади, вироби з дорогоцінними і каменями, і інше, представлене провідними ювелірними фабриками країни.

Крім цієї виставки, в Запоріжжі регулярно проводилися ярмарки на День міста, які давно стали нашою своєрідною «візитною карткою», збирали до себе гостей і учасників не тільки із Запорізької області, а й з усіх куточків країни (а то й із зарубіжжя) і пропонували запоріжцям значний перелік всяких дрібниць. Так, на цих ярмарках встановлювалися різноманітні «кулінарні» рекорди, продавалися десятки різновидів хенд-мейду, від гончарних виробів до вишиванок та аксесуарів для волосся, можна було також виявити зварені по рідкісним старовинним рецептам напої, в тому числі алкогольні, і варення, навіть найбільш незвичайні і дивовижні, наприклад – із зелених помідорів.

Чи є шопінг в Інтернеті?

Оскільки 2020 рік підніс нам ряд сюрпризів, запоріжанки слідом за рештою світу стрімко пішли в онлайн. Відрадно, що з початку пандемії в нашому місті один за іншим відкрилися нові точки видачі найпопулярніших інтернет-майданчиків, які пропонують товари для будинку, дітей, сезонні одяг і взуття, дрібну побутову техніку та багато всього іншого. Поступово такі агрегатори витісняють звичні формати покупок, оскільки вибирати речі онлайн – зручно, а забирати їх в точках видачі – безкоштовно (як правило).

Однак тим прекрасним мешканкам Запоріжжя, хто ще не зміг перейти на рейки інтернет – покупок, психологи і маркетологи настійно радять подумати в цьому напрямі. Справа в тому, що світова індустрія продажів семимильними кроками рухається в онлайн, що дозволяє економити на торгових площах і персоналі, пропонуючи при цьому більший вибір і якісний сервіс. Набагато вигідніше освоювати прийоми інтернет-шопінгу, дізнаватися ростові лінійки провідних брендів і вчитися економити на доставці. А до ярмарків повернутися ніколи не пізно, тому що в 21 столітті подібні видовища стають не стільки місцем шопінгу, як вау-індустрією. Очевидно, що після закінчення пандемії міська влада радо поверне їх проведення на традиційне місце.