Романтичні місця Запоріжжя

Незважаючи на всі численні хвилювання, бажання, суперечки, проблеми та труднощі, з року в рік, зі століття в століття виникає у прекрасної половини мешканців Запоріжжя прагнення романтики, прояву своїх почуттів та любові у чистому вигляді. Тому питання про те, які ж місця в нашому місті найбільше підходять для романтичної пропозиції руки та серця, побачень чи просто спілкування з дорогою серцю людиною, актуальне завжди. Далі – на zaporizhanka.com.ua

Завжди у центрі уваги

Одним із перших романтичних місць, яке спадає на думку багатьом мешканцям та гостям нашого міста, є бульвар Шевченка. Не тому, втім, що знаменитий український поет асоціюється у запоріжців із романтикою, а тому, що саме там розташовані такі знамениті локації, як Годинник Закоханих, Колона Передбачень, Лавка примирення та просто гарні світломузичні фонтани.

Годинник Закоханих набув своєї “амурної” слави через те, що він щогодини вибиває за допомогою вбудованого механізму мелодію з чудової кінокартини, знятої в Запоріжжі. Напевно, ні для кого не секрет, що стрічка “Весна на Зарічній вулиці” багато в чому присвячена саме коханню. Тому годинник з такою мелодією не міг не набути популярності у всіх романтично налаштованих запоріжців.

Поруч із Годинником Закоханих знаходиться виконана в стилі хай-тек Колона пророкувань. Вона являє собою високу споруду з нержавіючої сталі з коліщатком збоку і рядом написів, які з’являються в спеціальному оглядовому віконці і залежать від того, наскільки сильно крутити ручку колони. Судячи з відгуків запоріжців у соціальних мережах, передбачення колони не завжди ідеально точні, але часто збуваються. Ймовірно, вірити чи ні у передбачувальну силу артефакту – справа виключно ваша.

Поруч із Годинником і колоною знаходиться також і ще один надзвичайно цікавий арт-об’єкт. Так звана Лава примирення. Вона виконана з металу і має не класичну пряму форму, зручну для сидіння і схожу на тисячі інших лав в околицях, а увігнуту. Таким чином, кожна пара, яка сяде на її кінці, буде змушена зрушуватися дедалі ближче один до одного. За задумом автора – цього має вистачити для примирення.

Мільйон троянд

Розташована в центрі міста Алея Троянд теж традиційно приваблює до себе як закоханих, так і просто всіх городян – адже пройтися уздовж тисяч кущів троянд, висаджених руками співробітників комунальних підприємств, вдихнути їхній аромат у спекотний літній полудень, помилуватися переливами кольору на кожній клумбі – це чудова можливість поринути у справжню казку.

Чимало прекрасних вражень здатна подарувати закоханим також прогулянка оновленим та відреставрованим проспектом Маяковського. Багато елементів ландшафтного дизайну, цікавих виробів з дерева і металу, а також химерна ілюмінація в передноворічні дні дозволяє на якийсь час відволіктися від суєти і повсякденності.

Вознесенівський парк

Чимало романтичних місць у Запоріжжі також пов’язані з водою у всіх її проявах. Яскравим прикладом тому може бути Вознесенівський парк, розташований в однойменному районі, трохи нижче за Каскад фонтанів “Райдуга”. Він може похвалитися романтичною білою альтанкою, розташованою посеред штучної водойми, а також ажурними містками по обидва її боки. Поруччя цього містка часто використовуються закоханими для того, щоб залишати на них замочки з побажаннями.

Вся атмосфера Вознесенівського парку здатна порадувати не лише тих, хто відвідає його з коханою людиною, а й будь-якого випадкового перехожого. З нагоди всіх знаменних для нашого міста дат та свят, простір навколо озера прикрашають численні оригінальні флористичні композиції, у тому числі об’ємні, а також часто проводяться тематичні міні-ярмарки хенд-мейду. У тіні дерев можна непогано провести час на пікніку, а біля водяного млина, виконаного з натурального дерева і вигадливо підсвіченого вночі, охолонути в спекотний літній день.

Дубовий гай

Наступною “романтичною” локацією можна з упевненістю вважати Центральний парк культури та відпочинку “Дубовий Гай”. До недавнього часу ця назва була швидше токсичною для слуху більшості запоріжців, адже вся територія парку швидко занепадала. Однак міська влада вирішила таки приділити увагу проблемі відсутності необхідної кількості рекреаційних місць у Запоріжжі, і привести “Дубовку” в порядок до того, як відновлювати стане нічого. Тому центральний вхід у парк придбав нові архітектурні елементи, по всій території місця відпочинку з’явилися нормальні пішохідні доріжки, а відвідувачі парку можуть насолодитися видом кількох десятків сортів квітів, висаджених на клумби. Закохані пари та просто запоріжці, які хотіли б приємно провести час у тіні численних дерев, знайдуть у оновленому Дубовому Гаю чимало цікавих куточків природи чи культурних об’єктів.

Далі від цивілізації

У тому випадку, якщо потяг до пізнання нового переважає прагнення  стабільних вражень, гості та жителі нашого міста можуть звернути свою увагу на деякі незвичайні локації, які точно привнесуть нотку різноманітності у ваші будні, а також піднімуть настрій. Зокрема, доречно було б згадати острів Хортиця з цікавими локаціями, що розміщені на ньому. Причому у кожного з нас список цих цікавих локацій може бути своїм. Для одних жителів міста привабливим виявляється Козацьке коло з розміщеними на ньому фігурами, курганом та кільцем з кортена, а для інших – тихе усамітнення стайні місцевого клубу кінної їзди, де можна без шуму та суєти поспілкуватися з тваринами, відпочити від шуму великого міста, а також прокотитися верхи лісами древнього острова.

Часто закохані зосереджують свою увагу на покинутій будівлі ЦИМЕЖа – вона приваблива, насамперед, відсутністю великого та галасливого натовпу. Крім того, тут збереглося чимало цікавих елементів архітектури радянського періоду, на кшталт напівзруйнованої альтанки або сходів, увитих повзучими рослинами. Романтична пропозиція, зроблена тут, запам’ятається надовго!

Одним словом, в Запоріжжі цілком достатньо місць для приємного проведення часу, і тільки ваші особисті уподобання визначать, де саме вам приємніше знаходитися.

.