ТОП найромантичніших місць Запоріжжя

Запоріжжя – дивовижне місто, в якому поєднуються індустріальні будівлі та куточки дикої природи, утворюючи неймовірний багатогранний образ. Тут знайдеться місце, яке припаде до душі як затятим мандрівникам і поціновувачам природи, так і людям, які віддають перевагу міській естетиці, жвавому життю на проспектах і атмосфері бетонних джунглів. Саме тому Запоріжжя – ідеальне місто для дружніх зустрічей та романтичних побачень. Більше – на сайті zaporizhanka.com.ua.

Коли весна прийде – не знаю

Саме ця фраза – цитата з однойменної пісні, яка фігурувала у фільмі “Весна на Зарічній вулиці”, знятому у Запоріжжі. Зараз цю пісню можна назвати негласним гімном міста Запоріжжя, а пам’яттю про видатну кінострічку служить бульвар Шевченка. Він ідеально підходить як місце для ідеального побачення завдяки таким особливостям:

  • Годинник закоханих – він був зведений на бульварі Шевченка ще в 2003 році, але незмінно користується увагою у закоханих пар і зараз. Із самого початку цей елемент замислювався як міські “куранти”, але згодом їхня роль змінилася і замість бою годинника щоразу програвався уривок із тієї самої пісні “Коли весна прийде – на знаю” протягом певного часу. Зараз годинник закоханих – улюблене місце для фотосесій серед пар, адже місце дуже атмосферне і якщо стати поруч з годинником, відкривається чудовий вид на бульвар.
  • Фонтани – прямо посеред бульвару, трохи далі від годинника закоханих розташована алея фонтанів. Тут є і такі фонтани, струмені води з яких б’ють прямо вгору, і фонтани зі сферичними кам’яними скульптурами, які надають алеї більш естетичного вигляду. Ця алея особливо прекрасна навесні, коли фонтани включаються: легкий шум води, дрібні бризки, повітря, наповнене ароматом тепла та кольором – чи це не чудове місце для побачення зі своєю другою половинкою?

Крім цих прекрасних об’єктів, бульвар Шевченка відрізняється також прекрасними тротуарними доріжками, краї яких обставлені ліхтарями, тож прогулянка у вечірній час доби буде не менш романтичною, ніж денною.

Старе місто та кипуче життя

Для любителів індустріального туризму і, як наслідок, побачень у центрі міста, відмінно підійдуть такі місця:

  • Запорізька площа – це велика центральна вулиця Запоріжжя, довжина якої становить близько 11 кілометрів. По краях перехрестя тут розташовані старовинні будинки, які збереглися ще з 60-х років (а деякі – і з ранніх часів) минулого століття: одним з найвидатніших є пам’ятник промисловому Запоріжжю, на вершині якого височить металевий шпиль. Оскільки проспект є однією з найбільш завантажених доріг міста, тут постійно їздять автомобілі, створюючи контраст між неспішною романтичною прогулянкою двох закоханих та киплячим життям міста. Також із Запорізької площі відкривається просто неймовірний вид на Дніпрогідроелектростанцію та сам Дніпро у всій його красі: у вогниках від ДніпроГЕСу річка виглядає особливо привабливою, створюючи мрійливу атмосферу та заворожуючи своєю красою.
  • Площа Університетська – це місце особливо насичене людьми, тому, якщо вам захочеться провести побачення в самій гущі життя Запоріжжя, посидіти в кафе з видом на дорогу, спостерігаючи за незмінно великим потоком машин і неквапливо попиваючи каву, площа Університетська – ідеальне місце, щоб втілити цю задумку.

У Запоріжжі є безліч місць, де можна провести романтичне побачення, якщо ви чи ваша друга половинка – любитель міської метушні та красивих будівель.

Козацьке минуле Запоріжжя

Для любителів таємничої та чарівної історії Запоріжжя, чудовим варіантом стане романтична прогулянка островом Хортиця, адже це місце таїть у собі безліч відокремлених куточків з багатою історичною спадщиною. Найпопулярнішими серед них є:

  • Скіфський стан – це своєрідний музей і одне з тих місць, яке, на думку людей, що відвідали його, мають неймовірний ступінь самотності і особливу атмосферу, яка заворожує і перетворює все навколо на справжнє диво. Скіфський стан розташовується на самій вершині острова (на курганах), завдяки чому дістатися сюди не так просто, а значить задоволення від прогулянки збільшується в рази. Цікаво те, що частина з меморіалів, що є в цьому місці, збереглася ще з моменту їх зведення, а частина острова, де воно розташований Скіфський стан за віком чи не рівні з пірамідами Єгипту. Однією з головних і найзагадковіших частин табору є містичне коло, яке формують кам’яні скульптури, колійні стовпи та деякі предмети побуту скіфів. Тут також є кілька скіфських пагорбів-усипальниць та зразків стародавнього листа. Це місце – справді те, що потрібно для тих, хто захоплений містикою, історією і просто хоче провести час зі своєю половинкою за пізнанням чогось нового.
  • Протовче – ще один відокремлений куточок хортиці, який підійде для любителів відокремлених романтичних побачень з нотками та екстриму. Ця точка розташована у самій південній частині Хортиці та є ще одним меморіально-історичним комплексом. Тут є святилище, оглядова вежа, пам’ятник козакам і гігантські хортицькі плавні, які є чи не одним з найдикіших і найбільш не приборканих куточків природи Запоріжжя.

Місце зустрічі змінити не можна

Як і раніше, серед мешканців Запоріжжя улюбленими для романтичних побачень є різні парки. Найпопулярнішими є:

  • Вознесенівський парк – він же каскад фонтанів “Райдуга”. Сама назва говорить за себе: це місце містить у собі велику кількість рукотворних водойм та досить незвичайні фонтани, які розташовані між двома сходами, що ведуть на головну алею парку, формуючи своєрідний каскад. Тут також є озеро, в якому живуть черепахи та качки, так що романтичне побачення тут буде включати ще й таке чарівне заняття як годування дорослих качок, їх милих пташенят і, звичайно, черепах.
  • Ластівчине гніздо – це справді найромантичніше місце Запоріжжя, яке також відноситься до острова Хортиці та облагороджених його ділянок. Ластівчине гніздо є альтанкою, побудованою на самому краю скелі, завдяки чому з неї відкривається чудовий вид на обидва береги і Дніпро.

На завершення додамо: у Запоріжжі повно романтичних місць, так що кожен мешканець чи гість міста точно знайде той самий куточок, де зможе чудово провести час зі своєю другою половинкою.