Яна Глущенко. Дівчата теж вміють жартувати

У нашому суспільстві сформувалася чітка думка, що дівчата не мають ніякого відношення до гумору. Якщо багато американських комедій написано і зіграно прекрасною статтю, то в нашій країні маскулінність бере гору. У більшості гумористичного контенту головні ролі у чоловіків, а жінки ж лише грають персонажів, які написані чоловіками. Здобути своє місце в комедії дівчатам України дуже складно. Тут, крім краси, потрібен і великий талант. Дівчата на других ролях залишаються непомітними та сприймаються чоловіками як образ, який формувався роками. Саме тому потрібно вміти відіграти персонажа так, щоб окрім образу, глядачі запам’ятали актрису, яка за ним стоїть. Історія Яни Глущенко якраз про те, як талановита актриса виборювала своє місце на небосхилі гумору України. Більше на zaporizhanka.com.ua.

Дитинство і юність

Народилася Яна 8 липня 1986 року у Мелітополі. Народжена в сім’ї військовослужбовця, з дитинства Яна звикала до самостійності. Погодьтеся, дуже складно народившись у сім’ї офіцера не привчитися до працьовитості та завзятості. Батьки не боялися залишати маленьку Яну одну вдома, тому вже з дворічного віку майбутня актриса звикала до життя, в якому вона несе повну відповідальність за своє життя.

Варто сказати, що у Мелітополі сім’я артистки прожила лише кілька років після її народження. У ранньому віці Яна переїжджає до Києва. Саме в столиці України, у школі №247 і навчалася висхідна зірочка.

Офіцерське виховання позначилося і навчанні. Яна була старанною ученицею, а вчителі не могли налюбуватися  слухняній, розумній та спокійній дівчинці. Але у двері постукала середня школа. Повальне захоплення хіп-хоп культурою торкнулося і нашої героїні. Офіцерська донька змінила свій звичний образ на широкі штани та яскраві футболки. Волосся кожні кілька місяців змінювало свій колір, а колись старанна учениця починала потроху дорослішати.

У 8 класі Яна починає захоплюватися танцями. Саме тоді з’являється мрія вступити до хореографічного училища. Але з часом, юнацька зухвалість змінюється на усвідомлення та розуміння. Яна починає замислюватися про театральний університет.

Інститут

У 2003 році актриса закінчує школу і збирається вступати на акторський факультет Київського національного університету театру, кіно та телебачення імені Карпенка-Карого. Але з першої спроби цей рубікон Яні не підкорився. Знання російської мови, якою з самого дитинства спілкувалася майбутня актриса, було недостатньо для вступу до українського ВНЗ. Тому Яна зосередилася на тому, щоб, крім знання української мови, підвищити свої скіли у плані акторської майстерності.

Наступні півроку після того, як вступити до ВНЗ не вдалося, Яна провела на навчанні за кіностудії імені Довженка. Там вона набиралась досвіду та знань у обраній професії.

У 2004 році, виправивши всі помилки минулого, Яна вступає у КНУТКіТ. Перший рік навчання пройшов під керівництвом Бориса Вознюка (народного артиста України), а з другого року навчання куратором Яни став Станіслав Моїсеєв. Саме в університеті вона почала отримувати свої перші ролі у кіно, навчаючись на драматичного актора.

Перші ролі

Зйомки у серійному детективі «Російські ліки» стали для Яни першими в кар’єрі. Понюхавши пороху, вона була готова братися за серйозніші роботи. І якщо її роль у «Російських ліках» була епізодичною, то в «Помогайках», які вийшли на «Новому Каналі», Яна зіграла свою першу головну роль. Ці роботи допомогли їй здобути роль у фільмі «Карасі». Драма, в якій партнерами зі знімального майданчика для молодої актриси стали Юрій Степанов та Олена Яковлєва. Акторська кар’єра Яни почала стрімко розвиватися, а фільмографія рясніє багатьма популярними фільмами та телесеріалами, проте справжня популярність прийшла до нашої героїні у 2015 році.

«Дизель-шоу»

Гумористична передача, яка з 2015 року виходила на каналі «ICTV», відкрила для Яни нові горизонти. «Скелет» передачі, який дуже нагадує концерти «Вечірнього кварталу», дозволив актрисі розкрити себе на комедійній ниві. Але до того, як стати однією з найрейтинговіших передач у прайм-таймі, «дизелям» довелося пройти через безліч труднощів.

Ніша такого формату на той час контролювалася студією «Квартал-95». І конкурувати з передачею, яка на той момент уже понад десять років виходила в ефір, було просто неможливо. Тому, закочувавши рукави, авторський цех та актори «Дизель-Шоу» розпочали активну роботу над вдосконаленням свого контенту. Незважаючи на те, що перший концерт трупи на телебаченні зібрав солідну аудиторію, перший концертний тур не увінчався успіхом. Роботи було ще дуже багато.

Але вже через рік, у квітні 2016 року, на річницю свого молодого проекту, «дизелі» збирають дві повні зали поспіль. Працьовитість та самовдосконалення зробили «Дизель-Шоу» лідерами вечірнього прайм-тайму.

Яна Глущенко у перервах між зйомками ще продовжувала зніматися у фільмах та серіалах аж до 2017 року.

Особисте життя

У 2017 році Яна грає весілля з Олегом Збарщуком – концертним директором «Дизель-Шоу» та інших популярних артистів України. Розпис став нетривіальним – пара відмовилася від неабияк нафталінових весільних костюмів і прийшли на експрес-розпис у джинсових костюмах. Як і у випадку з будь-якими іншими «відносинами на роботі», до останнього моменту стосунки не афішувалися. А афішувати було що.

На звичайній дружній зустрічі, компанія в якій були і Яна, і Олег затіяла гру, під час якої всі присутні на тому вечорі розбилися на пари. Майбутні чоловік і дружина на той момент вперше опинилися разом. Саме тоді Олег заявив, що Яна буде його дружиною. Після гри почався цукерково-букетний період та інше «мі-мі-мі», після якого пара почала зустрічатися. 3 жовтня того ж таки, 2017 року, Яна народила сина Тамерлана.

Аварія

У 2018 році Яна разом із учасниками «Дизель-Шоу» потрапила у ДТП. 20 жовтня о 6 годині ранку, на Київщині, концертний автобус «дизелів» зіткнувся з причепом тягача DAF. Внаслідок аварії загинула актриса Марина Поплавська, з якою Яна працювала понад три роки. Крім цього, травми різної тяжкості отримали ще п’ятеро пасажирів, у тому числі наша героїня.

Шоу, яке перетворилося на студію

Подібно до своїх колег з 1+1, «Дизель-Шоу», набравши аудиторію, стали виробляти свої фільми та серіали. Яна бере активну участь у створенні та бере участь у багатьох проектах студії, проте здебільшого вона продовжує виступати на сцені, перетворившись із актриси драматичного жанру на актрису комедійну. Багато хто говорить про те, що кордону між комедією і драмою немає, проте це не стосується скетчів. Тут Яна демонструє свій талант повного перетворення прямо на сцені. Приміряє образи, які неможливо було б приміряти в рамках усталених понять про серіали та фільми.

Окрім участі у «Дизель-шоу», Яна активно веде Instagram і займається проблемою бездомних домашніх тварин. Вона не лише використовує свої медіаресурси як інформаційну дошку про проблему, а й сама відвозить цуценят до притулків, лікує їх та фінансово допомагає притулкам.

Яна Глущенко – приклад того, як дівчина вміє приміряти на себе маски, грати різні ролі та не боїться сміятися з себе. Станом на 2021 рік «Дизель-Шоу» – найпопулярніша передача на українському телебаченні, а як ми знаємо, тільки талант притягує популярність.

.