Кіно і концерти. Правила-нехворійки

Карантин та інші коронавірусні обмеження встигли вже порядком набриднути практично кожному жителю і гостю Запоріжжя. Колись великий і галасливий мегаполіс разом з усією рештою України майже рік живе «наполовину», виконуючи рекомендації центральної влади. Далі на zaporizhanka.

За словами психологів, такі обмеження найбільш чутливі саме для великих міст. Тут набагато гостріше, ніж на периферії і в сільській глибинці, відчувається брак видовищ і різних варіантів проведення часу. Там, де можливості для цікавого і змістовного дозвілля і так досить обмежені, карантинні нововведення не заподіяли місцевим жителям стільки дискомфорту.

Запорізькі реалії

Що ж стосується нашого міста, то зима 2020-2021 вперше за багато десятків років ознаменувалася практично повною відсутністю масштабного святкування Нового року, як для дітей, так і для дорослої аудиторії. Так, були скасовані не тільки святкові новорічні ялинки в провідних Палацах культури міста, а й захід для запоріжців різного віку, від малого до великого, яке традиційно проходило на площі Фестивальній в новорічну ніч. До речі, головної ялинки області в цьому році теж не було, і жартівники постійно придумували і встановлювали свої альтернативи зеленої красуні. Це були деревця з непридатного матеріалу, гілок і масок, і навіть з протигазів.

Як би там не було, а наближається весна. І, хоча погода на даний момент не сприяє запоріжцям і ожеледь заважає їх пересуванню, варто подумати про те, як урізноманітнити проведення свого часу в найближчі місяці. Так, концерти і спектаклі відносяться до тієї категорії заходів, що були схвалені Кабміном як такі, що можуть проводитися при дотриманні всіх необхідних умов. Це означає, що свої двері для глядачів розкриють всі Палаци культури міста. Також готуються програми в Запорізькій обласній філармонії і всіх театрах міста. Крім того, не оминуть запорожців стороною і прем’єри в кінотеатрах.

Всі на концерт!

Якими ж правилами слід керуватися тим, хто бажає здійснити такий культпохід і залишитися здоровим? Перш за все, слід пам’ятати про те, що кожен з нас самостійно повинен нести відповідальність за своє здоров’я, а також пам’ятати і про здоров’я тих з нас, хто знаходиться поруч. Не нехтуйте правилами тільки тому, що втомилися від карантину і вважаєте, що все вже позаду. Неодмінно носіть маску, що повністю закриває рот і ніс, у всіх громадських місцях. Не поспішайте бігти на концерт або в кіно, якщо відчуваєте себе погано – зараз деякі організації пропонують перенести бронь на інший день, скористайтеся цією можливістю. Не забувайте про банальне дотримання соціальної дистанції під час перебування в залі для глядачів (вам допоможе розмітка зі спеціальних стрічок або наклейок на сидіннях), а також не забудьте прихопити з собою флакончик антисептика для рук. Будьте здорові і розсудливі!