Ласкаво просимо в театр. Чим підкорюють запоріжців служителі Мельпомени

Давним-давно минули ті часи, коли візит в театр або на світський раут були буквально єдиним способом проведення часу освіченого і аристократичного прошарку суспільства. Блиск дорогих прикрас, неголосна музика власного оркестру в прикрашеному багатою ліпниною фойє, тихий сміх і ввічливі кивки головами давно канули в Лету і тепер, в наш з вами час, театральні зали заповнює абсолютно інша публіка. Найчастіше це модно одягнені, веселі та усміхнені люди, яких, однак, відрізняє інтелект і начитаність, а також спрага отримати нові враження і відмінне почуття гумору. Далі на zaporizhanka.

Театральне розмаїття

Запоріжжя може похвалитися цілою низкою театрів. Причому серед цих закладів працюють як корифеї сцени, які гостинно відкривають свої двері для сотень глядачів вже не перший десяток років і розраховують на публіку середнього віку, так і порівняно молоді театральні трупи, чиї постановки припускають значний інтерес в основному молоді. Також в нашому місті успішно функціонують відразу два театри, постановки яких призначені для наймолодших і поки не дуже досвідчених у театральних премудростях запоріжців – це Театр юного глядача і Запорізький обласний театр ляльок.

Чим же приваблюють глядачів театри? Перш за все зазначимо, що та величезна і вимушена перерва, яка трапилася в роботі запорізьких театрів через початок дії карантину по коронавірусу в березні 2020 року, дуже наочно продемонструвала, як запоріжці люблять відвідувати такі місця. Відразу після того, як жорсткий карантин замінили більш м’яким варіантом, в розкриті для улюблених глядачів двері театрів хлинули люди. Згідно з відгуками на сторінках закладів в соціальних мережах, запоріжці скучили не тільки по самих постановках (адже їх можна було при бажанні без проблем знайти в Інтернеті), скільки по живому спілкуванню з улюбленими акторами на сцені, атмосфері залу для глядачів, почуття причетності до чогось загального і великого.

Дивіться і дивуйтеся

Запоріжці можуть відвідати найрізноманітніші постановки у виконанні улюблених театральних труп. «Родзинкою» запорізьких постановок можна вважати ті спектаклі, які зіграні акторами Запорізького обласного музично-драматичного театру імені В. Магара не на сцені, а на території історико-культурного комплексу «Запорізька Січ». Так, наприклад, саме так було поставлено спектакль «Тарас Бульба». Він викликав шквал позитивних відгуків у всіх критиків і море захоплення у глядачів. Ще б пак! Адже таке не побачиш навіть в кіно – як борються на шаблях справжні козаки, і повільно гаснуть біля їхніх ніг, осідаючи на пісок, висічені з холодних лез іскри, як скачуть коні і хвиля повітря проходить по обличчях глядачів, як стріляють гармати і пахне паленим порохом .

Не менш цікаві, авторські постановки очікують і глядачів, які приходять на вистави театру-лабораторії «Vie». Не дарма в перекладі з французької мови це слово означає «життя». Саме життя вдихають в нудні тексти актори театру, і знаходять відгук у серцях кожного глядача.