Не поспішай в аптеку. Коли варто утриматися від спонтанних покупок ліків

Пандемія коронавірусу, що швидко захлеснула світ в 2020 році, змусила багатьох людей радикально переглянути свої звички, зокрема, в сфері шопінгу. Велика кількість людей відразу перемістилися з магазинів, шопінг-молів, ринків і інтернет-майданчиків в аптеки. Здавалося б, це цілком логічно, адже саме ліки і товари медичного призначення користуються підвищеним попитом в період глобальної всесвітньої епідемії досить небезпечного захворювання. Однак не завжди товари, придбані в аптеці «про всяк випадок» або «хай полежить до кращих часів», виявляються корисними і дійсно виправдовують вкладені в них кошти, розповідає “zaporizhanka.com.ua“.

Купуємо необдумано

Як стверджують психологи, до спонтанних покупок (тобто придбання тих товарів і послуг, які не були заздалегідь заплановані і внесені в бюджет сім’ї) здебільшого схильні саме жінки. Лише дуже невеликий відсоток представниць прекрасної статі зможе втриматися від незапланованих придбань, і вже точно – не в тому випадку, якщо хитрі і прекрасно обізнані в деяких нюансах жіночої психології продавці оголошують чергову привабливу акцію, знижують ціни, влаштовують розпродажі. Ці маркетингові виверти взяли на озброєння не тільки розповсюджувачі різноманітних брендів косметики, парфумерії, модного одягу і взуття, текстилю та товарів для дому (тобто того, що безпосередньо пов’язано з покупательницами), але і тих предметів, де психологічний тиск на покупця виглядає не завжди стовідсотково безгрішним – а саме у фармацевтичній індустрії. Запорізькі аптеки теж активно заманюють ірраціональних покупців яскравими вивісками і красивими гаслами. А чи потрібно йти у них на поводу – розповімо далі.

Менше, але краще

Такі покупки можуть не тільки серйозно прорідити сімейний бюджет, але і завдати шкоди здоров’ю. Так, наприклад, широко відомі випадки, коли у придбаного з нагоди закінчувався термін придатності, а людина або не помічала цього (якщо не має звички регулярно перевіряти і переглядати вміст своєї аптечки), або свідомо ігнорувала. Підсумок – отруєння або недіючий препарат (в той час, як хвороба, на жаль, не втрачала часу), тобто в кращому випадку – згаяний час, коли можна було лікуватися, а не марнувати дорогоцінний час. Тому не купуйте ліки в надії на те, що коли-небудь вони стануть в нагоді. Краще купувати їх за фактом.

А коли ж варто спокуситися низькою ціною або вигідною пропозицією? Не відмовте собі в задоволенні зробити покупку з дисконтом в тому випадку, якщо мова йде про перев’язувальні засоби (деяка їх кількість повинна бути про запас завжди), засоби індивідуального захисту (маски в тренді), антисептики з хорошим терміном придатності за умови нерозкриття флакону, або аптечну косметику, що підходить під ваш тип шкіри і волосся, якими ви точно будете користуватися. Також не слід відкидати можливість придбання медтехніки на подарунок (наприклад, літнім родичам) або подарункових сертифікатів, які можуть стати в нагоді вашим друзям.

Приємного шопінгу мешканкам Запоріжжя і будьте здорові!