Порожні зали або аншлаг? Як потрапити на концерт і не захворіти?

Array

Схоже, що Україна семимильними кроками наближається до нового тотального карантину, або локдауну, за образом і подобою весняного, коли рішенням Кабінету Міністрів країна і її економічне життя практично зупинилися на термін близько двох місяців: не ходив громадський транспорт, не працювали промтоварні магазини, були суворо заборонені прогулянки в парках і скверах, і навіть перебування на вулиці без вагомої на те причини. Далі розповість zaporizhanka.

Безумовно, ніхто в цьому не зацікавлений. Навіть більше – інтереси більшості українців (і мешканці Запоріжжя – не виняток) прямо протилежні локдауну і всьому, що з ним пов’язано. Однак криві захворюваності і смертності невблаганні, і заходи вживати, так чи інакше, доведеться.

Без концертів

Для початку керівництво країни вирішило пожертвувати проведенням масових заходів в ім’я зниження захворюваності. Відомо, що в закритому приміщенні, особливо з поганою вентиляцією, вірус поширюється досить швидко і одномоментно здатний заразити велику кількість людей. Однак офіційно Запоріжжя і більшість населених пунктів Запорізької області знаходяться у жовтій карантинній зоні, тому заходи, нехай і невеликі, в форматі тематичних івентів, все ж проводяться. Ми вирішили дізнатися, як убезпечити себе при відвідуванні чогось подібного.

По-перше, мова піде про те, що, по можливості, похід на культурно-розважальні заходи слід все-таки відкласти до кращих часів. Якщо є така можливість, звичайно. Хоча, як показало проведення фестивалю Хортиця-Фрідом у вересні цього року, для багатьох запорожців ризик підхопити і «принести» в сім’ю, до родичів, смертельно небезпечне захворювання – річ цілком буденна, так як івент відвідала пара десятків тисяч глядачів. Хоча і проводився він на відкритому повітрі, захворюваність ковідом в обласному центрі стрімко поповзла вгору після його проведення. Це, до речі, друге правило – якщо відкласти похід на концерт своєї мрії не представляється можливим – вибирайте той, який проходить під відкритим небом. Опенспейси – альфа і омега «карантинних» свят.

По-третє, як би не було банально, нагадаємо про носіння маски. Наявність цього аксесуара не тільки показує, що ви дбаєте про своє здоров’я, але і наочно демонструє, що на життя і здоров’я оточуючих вам не наплювати, адже саме ви можете бути тим безсимптомним носієм інфекції.

Плюс відповідальність

Відвідування масових заходів, від дитсадкових ранків до стадіонних концертів, за умови наявності симптомів респіраторної інфекції – вже багато років поганий тон, однак із завидною регулярністю трапляється досі. Бути відповідальними не тільки за себе, але і за будь-якого співгромадянина, що знаходиться поруч, закликають зараз буквально з кожного праски, тому в разі, якщо ви відчуваєте нездужання, поінформуйте свого лікаря і залишайтеся вдома.

Епоха коронавірусу і пов’язаних з ним обмежень неминуче піде в минуле. Однак застосовувати розумні самообмеження має сенс, щоб і ви, і всі ваші родичі могли своїми очима побачити світле «післякарантинне» майбутнє.