Роблячи планету чистіше: зеровейстер Любов Грибова

Чи багато ви знаєте відомих жінок-землячок, які стурбовані питаннями загального блага і добра? Так-так, саме такими питаннями. Тому що більшість з тих, кого ми можемо навскидку згадати, займаються, як правило, зовсім іншим. Це відомі політики, авторитетні медпрацівники, заслужені вчителі та дипломовані коучі. Вони отримують відповідну оплату за свою працю, знання і досвід, їх рекламують, особистим знайомством з ними пишаються. Далі на zaporizhanka.

Увага на кращих

А є інші мешканки чудового міста Запоріжжя – не такі розпіарені, тихі, але при цьому вкрай цілеспрямовані і знають, чого хочуть і як цього домогтися. При цьому вони примудряються піклуватися про загальне благо тим способом, який їм доступний, працювати, а також встигають приділяти увагу своїй родині. До славної, але не такої численної когорти запоріжанок можна зарахувати і Любов Грибову – мешканку нашого міста, захопленого зеровейстера, досвідченого спікера і просто позитивну людину.

У сферу інтересів Любові входить, перш за все, філософія позбавлення людства від величезної кількості побутового сміття самого різного штибу. Адже роздільний збір та інші екологічно орієнтовані проекти в Запоріжжі дивним чином або не приживаються зовсім, або працюють нестабільно і зі збоями. Любов Грибова підкреслює, що вирішення проблеми скорочення кількості відходів лежить для запоріжців не стільки в сортуванні, скільки в усвідомленому споживанні і категоричну відмові від використання того, без чого можна обійтися. Для прикладу Любов Грибова приводить досвід власного домогосподарства. Так, наприклад, за її словами, вона місяцями не підходить до сміттєвого бака, а обсяг відходів її сім’ї скоротився до двох літрів на місяць! Таких приголомшливих результатів вона досягла за допомогою впровадження в своє життя раціонального підходу до ведення господарства і правильному шопінгу.

Шлях наставника – як шлях джедая

Шлях Любові як захисника екології починався ще зі шкільної лави. Відомо, що вона випускниця однієї зі шкіл з поглибленим екологічним вихованням в Вознесенівському районі Запоріжжя. З тих пір пройшло чимало років і тепер Любов сама виступає в ролі коуча з питань захисту навколишнього середовища, регулярно бере участь як в місцевих, так і у всеукраїнських івентах в якості спікера, підтримує екологічні стартапи земляків і не тільки. Вона бере участь в самих різних проектах – лекторіях по типу «Зеленої школи», семінарах на кшталт тих, які періодично проходять в запорізькому «Козак-палаці», різних марафонах.

Екологічна обстановка в нашому місті така, що саме час бити на сполох і вимагати від можновладців терміново звернути увагу на проблему. Завдяки таким активісткам, як Любов Грибова, яка не соромиться звертати увагу запоріжців на ті способи, якими можливо позбутися від проблеми, наше місто рухається до кращого майбутнього – можливо, поки повільно, але рух набирає швидкість. Оскільки Любов часто запрошують в школи, спільноти і клуби в якості інформатора для дітей і підлітків, у Запоріжжя є надія на майбутні покоління.