Свято чи маніфест? Марш за права жінок в Запоріжжі

Боротьба представниць прекрасної статі захлеснула площі і вулиці найпередовіших і прогресивних міст світу задовго до 21 століття. Однак до нашого міста ці процеси з усією можливою масштабністю дісталися відносно недавно, якихось півтора десятка років тому. Втім, можна з упевненістю стверджувати, що цей рух росте і набирає силу, і питання там піднімаються все більш глобальні і актуальні для запоріжанок і мешканок області. Багато заходів копіюють форму і тематику проведення зі столичних, проте є в Запоріжжі і оригінальні івенти. Далі на zaporizhanka.

Запорізький Марш

Так, наприклад, не так давно по вулицях нашого міста пройшли представники майже двох десятків різних громадських організацій. Об’єднала їх всіх і вивела на такий марш ідея захисту законних прав прекрасної половини людства. Відзначається, що серед учасників були також представники сильної статі.

Приурочена акція була до Міжнародного жіночого дня, який традиційно відзначається 8 березня. Учасники Маршу звернули увагу присутніх і співчуваючих на численні факти дискримінації жінок просто за фактом статі. Крім того, вони вимагали ратифікувати в нашій країні Стамбульську конвенцію (нагадаємо – цей документ присвячений захисту прав жінок). Не оминули організатори і учасники своєю увагою також найбільш гострі соціальні проблеми міста і наполягали на тому, щоб в Запоріжжі з’явився сучасний антикризовий центр для жінок, які потрапили у важку життєву ситуацію. Нагадаємо читачам, що на даний момент подібний центр в нашому місті є, він має назву «Затишна домівка». Але навряд чи його можна назвати центром виключно для жінок, адже існують і інші категорії населення, яким надають місця в «Затишній домівці». Тому учасники Маршу за права жінок акцентували увагу міської влади на тому, то жінкам часом просто нікуди піти в тому випадку, якщо вони стали жертвами домашнього насильства, але при цьому ще й матеріально залежні від свого партнера-мучителя.

Обмежуємо і обділяємо

Ще однією «гострою» темою стало обмеження права жінки на працю, яке виникло під час коронавірусних обмежень. За різними оцінками, приблизно кожен п’ятий житель міста Запоріжжя або зовсім втратив роботу в цей період, або ж залишився без постійного заробітку на якийсь час. Причому абсолютна більшість серед таких городян належить якраз жінкам – їх працівники статистики нарахували близько сімдесяти відсотків серед тих, хто опинився позбавлений засобів до існування. Крім того, дистанційне навчання, на яке вимушено перейшли десятки тисяч школярів, поставило в уразливе становище їхніх матерів, адже вони змушені були допомагати своїм дітям з навчанням і це істотно порушило їх звичний уклад життя.

Боротьба за права жінок завжди посилюється в якісь кризові для країни і суспільства моменти. Так вже вийшло, що саме жінки є найбільш вразливою категорією дорослого працездатного населення. І відрадно знати, що Запоріжжя не стоїть осторонь від загальносвітової тенденції.

.,.,.,.