Захист від насильства. Кризовий центр чекає своїх клієнток в Запоріжжі

Сімейне насильство – тобто ті знущання, які жертва відчуває в своєму будинку від своїх же членів сім’ї – явище сумне і широко відоме, на жаль, в усьому світі. Однак протягом останнього року воно стало поступово набувати все більш загрозливих масштабів, як за кордоном, так і в Україні. Далі на zaporizhanka.

За словами психологів, цьому істотно посприяв карантин з усіма своїми заборонами на вільне пересування і вимушена самоізоляція, коли люди, позбавлені звичного часу і кола спілкування, а часто ще й фінансів, виявляються один на один з агресором.

А що в Запоріжжі?

У Запоріжжі ситуація в точності повторює загальносвітові тенденції. Більше того, підраховано, що тільки на протязі весни минулого року (більш свіжі дані у відкритих джерелах не представлені) було зареєстровано близько п’яти тисяч звернень в правоохоронні органи з приводу домашнього насильства! Для Запоріжжя це означає зростання більш, ніж на сто відсотків від показників за весь (!!!) попередній 2019 рік.

Психологи відзначають, що найчастіше жертвами насильства в сім’ї стають жінки та неповнолітні (тобто ті, хто уразливий не тільки морально, а й фізично, і матеріально).

Яким же чином в нашому місті борються з таким явищем, як сімейне насильство? І чи можна його повністю викорінити?

На жаль, Запоріжжя пам’ятає багато сумних прикладів сімейного насильства, які закінчилися, в тому числі, смертю потерпілих. Досить пригадати відносно недавній випадок, коли цивільний чоловік облив бензином і підпалив свою дівчину, а інший нетверезий сім’янин вилив в горло своїй дружині чайник крутого окропу. Тому дуже актуальним є питання – як захистити запоріжанок і попередити такі тяжкі наслідки? На щастя, в нашому місті вихід є.

Куди звертатися жертвам насильства

Так, в Запоріжжі діє установа під назвою «Затишна домівка». Це заклад, покликаний допомагати жертвам домашнього насильства найбільш діяльним чином – там їм надають притулок, продукти харчування, допомогу кваліфікованих психологів чи соціальних працівників. У «Затишній домівці» може одночасно проживати близько чотирьох десятків мам з дітьми або повнолітніх дітей-сиріт, які не мають власного житла. Термін їх перебування не може бути більше півтора років, протягом яких вони повинні знайти роботу і визначитися зі зніманням житла.

Таким чином, мешканкам Запоріжжя отримати допомогу і не залишитися наодинці зі своєю бідою цілком реально. Однак для міста обласного значення з населенням в кілька сотень тисяч людей сорока місць цілком може виявитися недостатньо. Тому для того, щоб допомогу могли отримати всі, хто за нею звертається, в Запоріжжі розгорнуто ще один проект соціального спрямування. Мова йде про так звані мобільні групи, які виїжджають на дім до тих, хто звертається за допомогою. У складі таких груп, як правило, соціальний працівник і психолог. Вони можуть прямо на місці проконсультувати жителя Запоріжжя і надати йому посильну допомогу. Відзначається, що на даний момент співробітники мобільної бригади встигають обробити всі виклики, які надходять до них.

.,.,.,.