Запоріжанки Ольга і Тетяна Лещева: життя театрала

Попри те, що місто Запоріжжя навряд чи можливо назвати культурною столицею країни, театральні зали ніколи не бувають тут повністю порожніми. І це, без сумніву, не може не радувати! Адже в нашому місті працюють кілька театрів, призначених для глядачів різного віку, що мають різні смаки, і навіть представників різних епох. Тут знайде собі постановку до душі і завзятий театрал з покоління «трохи за шістдесят», і виявить щось нове і свіже двадцятирічний цінитель сучасної мінімалістичної культури. Далі на zaporizhanka.

Так чи інакше, навіть у відносно непрості часи карантину по коронавірусу тисячі запорожців все одно прагнуть потрапити в театр. І це насправді здорово, адже є показником бажань людей.

Невідомі подробиці театрального закулісся Запоріжжя

А чи знаєте ви, який міцний зв’язок з’єднує два, напевно, найвідоміших запорізьких театра – обласного театру імені Магара і театру-лабораторії «VIE»? Небагато хто поза тісних театральних і культурних кіл нашого міста знає, що дві прекрасних запоріжанки, які так чи інакше стоять «біля керма» в цих установах, насправді є сестрами! Причому не просто сестрами, а ідентичними близнюками.

Тетяна Лещева обіймає посаду головного режисера театру імені Магара. Вона зазначає, що її шлях в таку екзотичну і нелегку професію почався ще в шкільні роки, коли вона потрапила в театральну студію. Власне, з цього юнацького захоплення і почався творчий шлях майбутньої актриси і режисера. Робота в іпостасі не тільки актриси, але і творця театральних постановок стала можливою завдяки серйозній роботі над собою, читанню профільної літератури і відповідної освіти.

Її молодша сестра Ольга Лещева служить директором та художнім керівником в театрі-лабораторії «VIE». Її творчий і життєвий шлях театрала теж стартував в театральній студії, абсолютно випадково, або, може бути, цілком визначено. Однак в ранні роки, після закінчення навчання в школі, Ольга не припускала, що все її життя буде пов’язане з театром, і хотіла вибрати іншу стезю. Але захоплення все-таки перемогло, і, як ми бачимо, стало дуже результативним. В інтерв’ю вона зазначає, що до нинішніх висот вона добиралася нелегко, і тільки завзятий характер разом із залізними нервами допомогли їй пробитися на вершину театрального Олімпу в рідному театрі.

За новими успіхами до вершин!

Тепер їх, напевно, вже неможливо переплутати при випадковому погляді. А ось про своє дитинство Ольга і Тетяна Лещева розповідають зовсім інше. Тоді недосвідчена людина легко могла переплутати сестричок. Зараз же перед нами прекрасні запоріжанки постають дорослими особистостями, впевненими в собі професіоналами, досвідченими співробітниками театрів. Подивитися з завмиранням серця на результати їх роботи йдуть і їдуть жителі всієї Запорізької (і не тільки) області. А народне визнання – це, мабуть, найкращий показник якості роботи як актора, так і режисера. Побажаємо Тетяні і Ользі успіхів в їхній праці, можливостей для подальшого розвитку в професії і, звичайно ж, побільше прем’єр і аншлагів!