Запорізькі спортсмени. Шлях до успіху

Що таке спорт і спортивні досягнення для рядового, нічим особливим не примітної людини? Перш за все, в сучасному світі це прекрасно оплачувана (в разі топ-досягнень, зрозуміло) галузь. Крім того, спортсмени знамениті, регулярно з’являються на обкладинках модних видань і в списках Форбс, чого вже гріха таїти. Спортсмени мають власні фан-клуби по всьому світу, навіть не обов’язково в своїй рідній країні, і часто йдуть в політику після завершення спортивної кар’єри. Прикладів цього чимало серед сучасної історії незалежної України. Але всьому цьому має передувати серйозна підготовка, як моральна, так і фізична, і поступовий, сходинка за сходинкою, підйом на вершину кар’єрних досягнень. Далі на zaporizhanka.

Запорізькі «зірки»

Що ж стосується нашої країни, то цей шлях – від перших занять до всесвітнього гуру і ідола в тій чи іншій вузькій ніші – вдавалося виконати досить багатьом українцям. Склад характеру і фізичні дані зробили знаменитими багатьох спортсменів родом з України, і немає такого континенту, де б не піднімався над трибуною український прапор. Чимало серед тих, хто прославив свою батьківщину серед інших країн, було і тих, хто так чи інакше пов’язаний саме з нашим містом, із Запоріжжям. Хтось тут народився і тренувався до того моменту, як став відомим, хтось закінчив тут свій життєвий шлях.

Найбільш відомим і яскравим спортсменом, пов’язаним з Запоріжжям, найбільш упізнаваним і, фактично, своєрідним «брендом» нашого міста став Леонід Жаботинський. Його ім’я добре відоме всім, хто хоча б поверхово цікавився історією Запоріжжя.

Історія в деталях: Леонід Жаботинський

Штангісти-важковаговики не так медійних і розкручені в якості піар-персон, як, наприклад, футболісти чи фігуристи, проте їх досягнення так само видовищні і вражаючі. Життєвий шлях Леоніда Івановича проходив далеко від нашого міста досить тривалий період часу, проте це не завадило йому врешті-решт, після цілої низки вражаючих виграшів і перебування на почесних і відповідальних посадах в різноманітних куточках планети, зустріти свою старість саме в місті металургів.

Леонід Жаботинський був шанованою в місті людиною, обирався навіть депутатом від одного з районів міста для того, щоб зробити життя простих запоріжців кращим і комфортнішим. Широко відома, зокрема, тренерська кар’єра Леоніда Івановича, яка розгорнулася так широко, що дозволила створити цілу мережу спортивних шкіл для талановитої та перспективної запорізької дітвори, і молоді.

Через рік після смерті спортсмена в центрі Запоріжжя був відкритий пам’ятник Леоніду Івановичу Жаботинського. Примітно те, що скульптура повністю антропометрична (тобто повторює параметри першоджерела дуже точно, є своєрідним скульптурним портретом). Так, відомо, що зріст скульптурного зображення Жаботинського повністю збігається зі зростом спортсмена і складає 1 метр і 93 сантиметри.

Вдячні запорожці назвали ім’ям спортсмена одну з вулиць неподалік від місця, де встановлено пам’ятник.