Які продукти слід виключити з вашого раціону для здоров’я шкіри?

Часто, стикаючись із різноманітними проблемами шкіри (поява висипань, почервонінь, акне і тд), прийнято вважати, що причина полягає в зовнішніх факторах. Неправильний догляд, косметичні засоби не для вашого типу шкіри, алергічні реакції на їх компоненти або ж вплив кліматичних умов дійсно можуть погіршити стан шкіри. Якщо ви змінили ваші засоби, а нові висипання все одно появляються, то причиною їх утворення може бути ваше харчування.

Наука про правильне та здорове харчування довела, що збалансований режим та здорова їжа є запорукою чудового стану шкіри, пише zaporizhanka.com.ua.

Яких продуктів слід уникати в вашому раціоні?

2

Уникайте продуктів з високим глікемічним індексом

Рафіновані олії, білий цукор, білий хліб, солодощі, картопля та білий рис можна замінити іншими продуктами, які повільніше виводять цукор з організму. Збільшіть кількість фруктів та овочів, особливо бобових (квасоля та сочевиця) та цільнозернових виробів у вашому раціоні.

Продукти з високим вмістом клітковини (вівсянка, сочевиця тощо) також можуть допомогти регулювати рівень інсуліну (як відомо, інсулін стимулює вироблення чоловічих гормонів, які можуть викликати появу акне). Раціон, багатий фітоестрогенами – природними рослинними гормонами, що містяться в таких продуктах, як соя, квасоля та сочевиця, також можуть допомогти зберегти гормональний баланс

Зменшіть споживання молока та молочних продуктів

4

Довели, що хоч ці продукти і не містять у своєму складі високий рівень G. I., але на деякі типи шкіри вони впливають негативно. Ви можете замінити звичайне молоко продуктами без лактози: соєве, кокосове та мигдальне молоко чудово доповнять ваш раціон. Крім цього, не рекомендують споживати у великих кількостях сухе та рисове молоко. Вони теж можуть сприяти утворенню нових висипань чи почервонінь на вашій шкірі. 

Щодо інших молочних продуктів, таких як масло, йогурт, сир та морозиво, існує заміна і для них. Замініть звичайне масло на вершкове, яке не має в своєму складі молочних жирів. Чудовою альтернативою для йогурту, сиру та морозива є соєвий йогур, тофу та кокосовий лід. 

Варто зауважити, що молочні продукти часто використовують у приготуванні інших страв, тому краще уникайте такої їжі.

Скоротіть кількість шоколаду та солодощів у вашому раціоні

5

Шоколад, цукерки, печиво та багато улюблених ваших солодощів мають високий вміст цукру. Вчені довели його вплив на стан нашої шкірі і навіть знайшли непогану альтернативу. Чорний шоколад чудово замінить інші солодощі, адже містить багато антиоксидантів та менше молока. 

Також для покращення стану вашої шкіри дерматологи рекомендують уникати фаст-фуду, жирної їжі та солодких газованих напоїв. Існує безліч рецептів та інших замінників цих страв, які не повпливають на зовнішній вигляд шкіри. Натомість вживайте велику кількість овочів та фруктів і не забувайте за водний баланс. У разі серйозніших проблем зі шкірою зверніться до дерматологів, які підберуть вам правильний догляд та раціон.