Від чого найчастіше виникає стрес у заміжньої жінки?

Заміжня жінка не повинна бути апріорі щасливою – у житті трапляється всяке і дуже часто в заміжньої жінки, мами, можуть виникати стресові ситуації, з якими необхідно якнайшвидше боротися, пише zaporizhanka.com.ua. Адже стрес в жінки, берегині сімейного тепла та затишку, погано впливає на інших членів сім’ї і найбільше мамин стрес відчувають діти.  

Американські дослідники провели низку експериментів і виявили, чому найчастіше в заміжніх жінок виникає стресовий стан. Розберемося разом, що ж спричиняє стрес у заміжніх жінок.  

“Я все роблю сама і не відчуваю підтримки чоловіка” 

2

Напевно, найпоширеніша причина стресу заміжньої жінки – це те, що вона більшість обов’язків з виховання дітей та облаштування побуту кладе на свої плечі. Жінка змушена крутитися, немов білка в колесі, встигати доглядати за чистотою в домі, порядком на кухні, а також вихованням дітей. Не треба забувати дбати і про себе, аби чоловік завжди дивився на вас із захопленням та любов’ю. А часто жінка встигає ще й бігати на роботу і заробляти кошти для своєї сім’ї.  

Та жінка – це не супергерой, і вона не має стільки сил та енергії, щоб бути однаково активною кожного дня. Час від часу жінки потребують відпочинку, зміни обстановки і перекладення своїх безкінечних обов’язків на плечі сильного чоловіка – голови сім’ї. Якщо цього немає і підтримки жінка не отримує, то стресового стану оминути не вдасться – рано чи пізно берегиня сімейного затишку отримає стрес і тоді бажано звернутися до психолога за порадою та розрадою.  

Немає часу на себе 

4

За роботою, домом та дітьми жінка частенько забуває про себе і не знаходить ані вільної годинки для того, щоб присвятити час собі і зайнятися власними справами. Часто жінка навіть не зважає на таке уваги, очікуючи вдалого моменту, який невдовзі (може) настане. Згодом це переростає у хронічний стан – часу на себе бракує постійно і жінці доводиться з цим миритися. Звідси – сильна стресова ситуація. 

Потрібно пам’ятати, що жінка має бути щасливою та усміхненою, аби це щастя відчували діти та коханий чоловік. Тільки тоді в сім’ї буде гармонія та затишок, коли тато буде розуміти, що дружині потрібно давати вільний час і можливість побути наодинці з собою, без зайвих очей та жодних зобов’язань перед кимось.  

Діти не отримують уваги від тата 

5

Так склалося в суспільстві, що найчастіше жінки впадають в стресовий стан через те, що їхні діти не отримують увагу від татів. Так, саме жінки найчастіше займаються вихованням дітей, а тати надають перевагу роботі та кар’єрному зросту – мовляв, я як чоловік заробляю кошти і приношу гроші в сім’ю, а мама нехай займається дітьми.  

Та тато – це не тільки про заробіток грошей для життя сім’ї, тато – це ще й людина, яка проводить час з дітками, приділяє увагу малечі, відвозить до школи, садочка, відводить дитину до лікаря, гуляє з дитиною і подає гарний приклад. Жінки мають відчувати, що поруч з ними справжні чоловіки, які виховують і дбають про ваших спільних дітей. Відповідальність чоловіка та жінки має бути однаковою, тоді жінка не буде впадати в стрес і відчувати дискомфорт в сім’ї. 

Після одруження у відносинах зникає романтика 

6

Дуже часто трапляється так, що після одруження чоловіки припиняють романтичну поведінку, перестають тішити кохану жінку приємними сюрпризами, перестають дарувати квіти. Вочевидь, багато чоловіків думає про те, що після одруження підкорювати кохану жінку не треба вже, адже вона і так вже ваша і нікуди не дінеться. Насправді все набагато складніше – жінка повинна завжди відчувати, що чоловік її кохає. А для того, щоб показати своє кохання до жінки, треба залишатися таким же романтиком, яким ви були тоді, коли підкорили серце жінки.  

Інакше – у жінки з часом може виникнути думка про те, що її використовують, що вона потрібна тільки для того, щоб готувати, прибирати та виховувати дітей. Тоді жінка буде незадоволеною, зазнає стресового стану.  

Немає балансу між життям та роботою 

5

Чомусь складається так, що чоловіки більше цікавляться своєю роботою, аніж сімейним життям. Жінка, навпаки, думає найбільше про свою сім’ю і благополуччя дітей та чоловіка. Тим не менше, жінці завжди цікаво знати, як справи в чоловіка на роботі і чим він займається. Чоловіки повинні розповідати жінкам про такі речі, а головне – про те, як їхня робота може вплинути на життя сім’ї.  

Жінка – як менеджер проєктів 

7

Знайома ситуація для кожної жінки, що в сімейному житті мама знає про все – де і що лежить, куди треба звертатися і піти, що і де шукати в домі, як оплатити рахунки, як пошити костюм для дитини в садочок тощо. Фактично, чоловік кожного дня бачить тільки готову ідеальну картинку – доглянуті діти, прибрана оселя, наготована їжа тощо. Такі жінки починають з часом відчувати себе справжніми менеджерами проєктів, вони, по суті, керують життям в стінах оселі.  

Жінки в такому становищі дуже скоро зазнають стресових ситуацій, відчуваючи тривогу абсолютно за всі речі, які відбуваються вдома. Постійна напруга і зайнятість даються взнаки і жінка зазнає серйозного стресу. 

Спілкування з коханим чоловіком мінімізувалося 

8

У вас обох – шалений список справ на кожний день, купа обов’язків, за якими ви забуваєте елементарно поспілкуватися і поговорити навіть про буденні справи.  

Підтримка потрібна вам обом і так само потрібна увага від чоловіка жінкам та навпаки. Навіть найменші питання – це підтримка розмови та обмін інформацією, не забувайте про те, що треба ділитися одне з одним почуттями та емоціями. Завжди розмовляйте зі своїми дружинами, адже їм так цього треба! Тільки тоді ваші відносини будуть міцними, жінка буде почуватися спокійною, коханою та впевненою в собі та своєму партнерові.  

Пам’ятайте, що стрес для берегині сімейного затишку – це ще й стрес для чоловіка та дітей, які відчувають мамині емоції та мамине незадоволення чи роздратування. Тільки усміхнена і відпочила мама буде тішити своїх дітлахів та коханого чоловіка.