Мода з комода. Запорізька версія

Ура, вінтажні речі знову в моді! Все те, що ваші бабусі і мами колись дбайливо укладали на дно величезних скринь або на полиці високих полірованих шафок, тепер в змозі порадувати погляд не одного десятка модниць. Далі на zaporizhanka.

Нове – це добре забуте старе

Цей феномен відомий людству вже давно, не дарма ж за часів епохи Відродження так культивувалося все, що мало відношення до античності. Те, що колись було писком моди і було неодмінним атрибутом будь-якого поважаючого себе модника (згадаємо хоча б джинси- «варенки» або одяг з великою кількістю заклепок) з часом морально застарівало і покидало полиці магазинів, переїжджаючи в запорошені, пропахлі нафталіном чулани. Та одяг, в якому ви, ймовірно, звикли ходити на риболовлю чи їздити з друзями на пікніки, вже точно пережив «пік» своєї популярності і змінився чимось більш модерним. Але не тут то було. Після періоду забуття довжиною в кілька десятиліть він має непогані шанси повернутися «в люди», найчастіше у вигляді кращої версії себе.

Модний будинок в музеї

Прекрасна половина мешканок Запоріжжя, очевидно, теж сумує за кринолінами і шлейфами. Безумовно, вводити до такої міри «модний екстремізм» не входить в плани запоріжанок, тому ми не спостерігаємо на вулицях масового «вигулу» суконь родом з 18-19 століть. Але дещо, що збереглося серед сімейних реліквій, все ж розбурхує уми і уяву мешканок Запоріжжя. Тому увазі публіки була представлена ​​своєрідна колекція модних нарядів, що датується 19-початком 20 століття. І зібрані для показу поважної публіки вони були не де-небудь, а в музеї. Бо де, як не серед інших рідкостей і чудасій минулих днів, можна в повній мірі відчути атмосферу старого повітового містечка Олександрівська і зануритися в атмосферу давно минулих років?

Запорізький обласний краєзнавчий музей, в чиїх фондах зберігається чимало предметів одягу минулих епох, виставку-показ мод організував вперше. Власне кажучи, це не було схоже на класичне дефіле, оскільки експонати, виставлені тут, справжні, і вимагають відповідного ставлення до себе: дбайливого і обережного. Тому демонстрація їх була організована у вигляді виставки.

За словами співробітниці музею, керівника відділу історії краю Зінаїди Попандопуло, більшість речей перекочували в виставкові зали прямо з домашніх колекцій. Люди просто принесли до музею все те, що було дбайливо збережено руками наших модниць-бабусь і стиляг-мам. Експозиція налічувала трохи більше двох сотень виставкових примірників, які описували історію костюма мешканок спочатку Олександрівська, а потім і Запоріжжя від самого початку 20 століття до 90-х його років. Таким чином, перед очима глядача розгорнулася в буквальному сенсі історія міста, висловлена ​​костюмами. Поруч з вишуканими жіночими капелюшками, прикрашеними страусиним пір’ям, затишно себе почувають найтонші лайкові рукавички і чоловічий капелюх, схожий на казанок, а трохи далі причаїлися нейлонова сорочка родом з шістдесятих, і суворий чоловічий костюм.

Атмосфера понад усе

Для того, щоб створити для глядача ефект «занурення» в старовину і допомогти сприймати виставку цілісно, ​​дирекція музею запросила акторів. Вони були одягнені в костюми тієї ж епохи і гармонійно доповнювали образи. Пара акторів (Анна та Андрій), вбрані в суворий смокінг і міні-плаття кінця двадцятих років минулого століття, стали «родзинкою» заходу і частенько позували для фото.

Крім того, вітрини виставки були також заповнені взуттям того періоду і різномасті аксесуарами. Мила вінтажна парасолька в горошок сусідила із старовинною пластмасовою скринькою, з якої виглядали намиста із стеклярусу, а вельми поважного вигляду шкіряна валіза ділила полицю з симпатичними жіночими півчобітками.

Деталька до детальки

Безумовно, виставка закінчилася, як і все в цьому світі. Але всі ті дрібнички, які тепер перекочували до музейних фондів та будуть зберігатися там до нової виставки, ми можемо зустріти і на вулицях міста в повсякденному житті. Останнім часом в Запоріжжі стали досить популярними не тільки «лампові» заклади громадського харчування (в яких інтер’єри стилізовані під відповідну епоху і доповнені потрібними деталями для створення незабутньої атмосфери), але і тематичні вечірки, і носіння модних аксесуарів родом з минулого століття в якості сучасного винтажа . У стилі «диско» і йому подібних організовується досить значна кількість заходів, від стилізованих випускних у школах і дитячих садках, до Днів народження, ювілеїв, корпоративів, дівичих вечорів і тематичних фотосесій в студії і на природі.

Базовий гардероб плюс аксесуари

Як відомо, стилісти наполягають, що базових речей в гардеробі кожної представниці прекрасної статі може бути всього кілька (наприклад, універсальні сині джинси з пуловером білого кольору, доповнені білим взуттям). А ось урізноманітнити гардероб, перетворюючи своє вбрання до відповідної нагоди, цілком можна за допомогою різномастих аксесуарів. Мода диктує свої правила, але деякі речі залишаються з нами значно довше, ніж може здатися на перший погляд. І якщо одним з основних правил базового гардероба є універсальність кожної речі і її прекрасна сполучуваність з іншими предметами одягу з вашого шафи, то аксесуарам дозволено бути легковажними, миттєвими, фривольними і іноді просто кричущими. А ще ніхто не звинуватить вас у відсутності смаку, якщо ви, згідно місця і часу, надягнете яскраву шийну хустку, намисто або браслет, а то і зовсім вінтажний головний убір або брючний ремінь незвичайної форми або забарвлення. Світові модні тенденції, що простежуються на подіумах всіх частин світу, від Гонконгу до Парижа і далі до червоних доріжок Лос-Анджелеса, показують, що старовинні і «під старовину» речі все ще не здають своїх позицій і впевнено почувають себе на модниць-красунь з усього світу. Пропонуємо і прекрасним запоріжанкам, які завжди в тренді, надихнутися модною колекцією обласного краєзнавчого музею, і дивувати перехожих на вулицях вишукано підібраними аксесуарами в стилі «мода з комода».