Ми всі – діти. Як знайти спільну мову з батьками похилого віку

Не секрет, що кожен з нас з часом не молодіє. На жаль чи на щастя, але це – факт. Як і те, що аж ніяк не завжди покоління добре розуміють один одного і спокійно взаємодіють заради загального блага. Навпаки, в нашій ментальності вважається нормальною деяка змагальність між поколіннями всередині однієї родини. Більш того, в той період часу, коли і умовно молодше покоління (тобто підросли діти) і старше покоління сім’ї працюють, конфліктів і непорозумінь може бути менше, ніж в той час (здавалося б, «золотий»), коли старше покоління, що благополучно отримало звання бабусь і дідусів, виходить на заслужений відпочинок. Ось тут-то і починаються такі ситуації, які призводять клієнтів спочатку у відчай, а потім – в крісло до психотерапевта. Далі на zaporizhanka.

Запорізькі реалії

Як стверджують запорізькі «лікарі душ людських», практично кожен клієнтський випадок так чи інакше торкнеться батьків відвідувача. Хтось не може прийти в себе в результаті отримання дитячих травм і образ, хтось не може впоратися зі спілкуванням з постарілим батьком чи мамою. У будь-якому випадку, в кріслі у психолога або психотерапевта кожен може отримати необхідну допомогу. Але що робити, якщо у вас немає можливості відвідати цього фахівця, а допомога потрібна терміново? Або ж ситуація не вимагає такої специфічної допомоги, але проблема є?

Перш за все, слід пам’ятати, що приказка про те, що люди похилого віку стають схожими на дітей – майже завжди справедлива. При цьому вони не стають активними і стрибучими, як ваші власні діти, але починають більше уваги приділяти одним дрібницям, забуваючи про інші, більш важливі, на ваш погляд. Спробуйте не заперечувати матері або батьку, а м’яко повернути розмову в потрібне русло.

Не намагайтеся без їх згоди перевезти їх на іншу квартиру або «облагодіяти» зміною меблів і ремонтом. Люди похилого віку дуже консервативні, вони погано переносять зміну обстановки.

По можливості, контролюйте їх візити до лікарів і наявність в оселі потрібних ліків. Під час введення першого жорсткого карантину в Запоріжжі (навесні 2020 року) соціальні мережі раптом наповнилися величезною кількістю схожих повідомлень: з аптек зник потрібний моїй мамі чи татові препарат. Де його дістати? Крім того, запорізькі та медичні приватні діагностичні центри (ті відділення, які спеціалізувалися на хронічних захворюваннях) не справлялися із збільшеним навантаженням – всі хотіли обстежитися, і чимала частка клієнтів була якраз приведена дітьми, «про всяк випадок». Краще робити це регулярно, тоді вдасться обійтися без неприємних сюрпризів.

Кращий рецепт взаєморозуміння

Як би банально це не звучало, але намагайтеся приділяти увагу своїм літнім батькам на постійній основі, а не час від часу. Багато пенсіонерів страждають саме від нестачі спілкування, а карантинні обмеження відняли у них можливість спілкуватися з раніше знайомими їм людьми. У Запоріжжі до карантину діяло відразу кілька центрів, що надають послуги людям пенсійного віку. Відшкодувати їх відсутність тепер – завдання дорослих і самостійних дітей, які таким чином навчать милосердя своїх спадкоємців.

.,.,.,.