Нерви в сторону. Як жити на позитиві

Ні для кого не секрет, що в сучасному світі все більш і більш чільну роль у всякого роду порушеннях здоров’я має стрес. Ви напевно чули, що всі хвороби від нервів, і вам доводилося з цим погоджуватися. До того, щоб відчувати стрес (причому постійний, в більшій чи меншій мірі) особливо схильні жителі мегаполісів, в порівнянні з жителями сільської місцевості, і жителі країн, що розвиваються в порівнянні з людьми, що проживають в успішних, багатих, цілком розвинених країнах. Далі на zaporizhanka.

Місцеві реалії

Як не крути, а мешканці Запоріжжя схильні до стресу досить сильно. Цьому сприяє і економічна обстановка в країні взагалі і в місті зокрема, і недоступність грамотного, професійного психологічного впливу на людей в складних життєвих обставинах. Щорічно в місті збільшується кількість пацієнтів з різними розладами шлунково-кишкового тракту і проблемами серцево-судинної системи, що деякі фахівці теж пов’язують з постійним перебуванням пацієнта в стані стресу.

Особливо багато таких пацієнтів стало зараз через вимушену самоізоляцію у зв’язку з карантином. Люди, позбавлені звичного спілкування і замкнені в чотирьох стінах, стали відчувати себе гірше – як морально, так і фізично.

Але що робити людині, якщо її ритм життя, матеріальний стан і банальна відсутність вільного часу не дають звернутися до професійного психолога або психотерапевта? Тоді доведеться керуватися старим принципом і допомагати собі самостійно.

Перш за все, пам’ятаєте, що було написано на кільці царя Соломона? Все пройде. І це теж пройде. Тому постарайтеся подивитися на ситуацію очима себе самого, але через рік. Чи варто було воно того, щоб так засмучуватися? У більшості випадків виявиться, що зовсім не варто, і можна видихнути трохи спокійніше.

До речі, щодо дихання. Візьміть на озброєння дихальні техніки для релаксації. Їх багато в різних східних практиках, зокрема, йозі, і з ними можна ознайомитися в інтернеті. Якщо відчуваєте, що одним подихом не впоратися, починайте перебирати між пальцями намистини (привіт чоткам) або вертіти в руках невеликий предмет (можна непомітно, наприклад, в кишені пальто).

Важливе правило

Візьміть собі за правило періодично чинити, як Скарлетт в «Віднесених вітром». Мова йде про її знамените «Я подумаю про це завтра». Ви можете не бути так само переконливі, як актриса, яка знялася у фільмі, але головне, чого вам слід досягти – навчитися розподіляти проблеми за важливістю і частину з них просто відкладати на потім. Привчіть себе не тягнути робочі проблеми додому, а сімейні не брати в голову на роботі. Ось побачите – так стане значно простіше жити!

Крім того, постарайтеся навчитися бачити хороше в кожному моменті, що відбувається. Якщо прикласти деякі зусилля, у вас це цілком вийде! І це цілком може змінити на краще все ваше життя. Зрештою, Запоріжжя – це не загублений в світовому океані крихітний острів, а великий сучасний і багато в чому комфортний для життя мегаполіс, який надає можливості кожному.