Запоріжанки: місце в соціумі та в політиці

Трендом сучасності та її яскравим розпізнавальним знаком є ​​все більш масштабне залучення представниць прекрасної статі до управління державою як в цілому, так і окремими процесами, що відбуваються в її межах. Так, в 21 столітті вже нікого не здивуєш жінками на лідируючих позиціях. Вони можуть бути і президентами країн, і главами транснаціональних консорціумів, і головами правлінь великих міжнародних фондів і організацій. Під керівництвом жінок можуть плідно працювати десятки тисяч і навіть мільйони людей. Більш того – в наш час необхідність участі в процесах управління жінок навіть закріплена законодавчо. Далі на zaporizhanka.

Управляємо і куруємо

А як йдуть справи з впровадженням прекрасних запоріжанок в процеси керівництва рідним містом? Так, за інформацією з всюдисущих відкритих джерел, приблизно третя частина департаментів Запорізької міської ради керується представницями прекрасної статі. Звичайно, тут, як і скрізь, бувають кадрові ротації, але все ж найбільш «характерними» для управління тендітною жіночою рукою є Департамент охорони здоров’я та Департамент освіти (на момент написання статті їм, однак, цілком успішно керує начальник-чоловік). А ось серед заступників міського голови помічена тільки одна представниця прекрасної половини людства в дружній компанії п’яти чоловіків. Курує вона, якщо вірити інформації на офіційному сайті, діяльність виконавчих органів міської ради. Склад самого виконавчого комітету взагалі цікавий: там всього дві жінки і цілих тринадцять чоловіків. Ще більш яскраво виражена та ж тенденція в складі депутатів міської ради. Так, згідно з інформацією з усе того ж офіційного сайту, протягом наступної п’ятирічки рішення, що стосуються всіх без винятку запорожців, стануть приймати майже п’ять десятків чоловіків і всього п’ятнадцять жінок.

Сексизм у висловлюваннях

Навряд чи сама по собі ця ситуація здатна що-небудь радикально змінити в процесах управління містом: ні на краще, ні на гірше вона не зміниться. Але цілком можна говорити про те, що загальноєвропейська тенденція не поспішає втілюватися в нашому рідному місті. Однак «гендерну» тему в Запоріжжі поспішають обговорити і народні обранці, причому роблять це іноді максимально некоректно.

Яскравим прикладом таких висловлювань може служити недавній спіч депутата Запорізької обласної ради Сергія Знаменського. Так, під час обговорення Стратегії національного розвитку (не найкращий привід і час висловлювати особисті переваги, чи не так?) народний обранець повідомив, що вважає участь великої кількості жінок в опитуванні, проведеному з приводу документа, «шляхом в нікуди». І, відповідно, результати, отримані в ході такого занадто «жіночого» обговорення непрезентатівними. Безумовно, присутні в сесійній залі його колеги відреагували на подібні заяви, однак Знаменський поспішив (ні – не вибачитися), а повідомити всім, хто цікавиться, що вважає долею жінок «заняття жіночими справами». Ось такий шлях в цивілізоване суспільство виходить у запоріжців обох статей.