Заїдаємо або прибираємо? Що робити зі стресом

Стреси переслідують людину 21 століття всюди. У будь-якій ситуації може ховатися потенційне невдоволення людини ситуацією, що склалася і, як закономірний підсумок, – стрес, що завдає шкоди психіці, що відбивається на міжособистісних відносинах, що призводить до численних психосоматичних проблем, пише zaporizhanka.

Вже коли сучасність так щедро і часто втручається в повсякденне життя людини у вигляді стресових факторів, то було б логічно навчитися цим факторам стресу ефективно протистояти. Тим більше, що карантин і пов’язані з ним обмеження, тривоги, фінансові проблеми переконливо вдарили по кожному жителю Запоріжжя.

Карантин атакує

Здавалося б, що страшного в тому, що якийсь час доведеться просто побути вдома? В Інтернеті дуже популярний жарт про те, що ще ніколи в історії у вас не було можливості врятувати світ, лежачи на дивані. Однак ні. Як виявилося, це уявне «лежання» супроводжувалося безліччю «підводних каменів», і особливо гостро відчувався в Запоріжжі, як і в будь-якому іншому індустріальному мегаполісі, у порівнянні з сільською або рекреаційною місцевістю.

Так, жителі Запоріжжя враз стали обмежені в пересуваннях (пам’ятаєте проїзд в маршрутках і автобусах по довідці, з обмеженням за кількістю пасажирів у салоні?). Крім того, дуже багато жителів міста враз позбулися роботи (що зайвий раз демонструє, що тіньова зайнятість в Запоріжжі процвітає). Більшість запоріжців в тій чи іншій мірі відчули тривогу за своє життя і здоров’я, близьких і родичів. Невизначеність (адже перш такі ситуації не траплялися) підштовхнула людей до створення запасів продовольства і промислових товарів (черги в супермаркетах, ви пам’ятаєте, так?) і сприяла розвитку стійкого стресу.

З певною часткою ймовірності, весняний локдаун може повторитися вже восени. Однак попереджений – озброєний.

Боремося і перемагаємо

Як же боротися зі стресом? По-перше, дослідження психологів свідчать про те, що більшість людей свій стрес і душевний дискомфорт просто заїдають, тобто повертають собі позитивний настрій за допомогою смачної їжі. Чи треба говорити, що ваша фігура не скаже вам за це спасибі? Тим більше, що існують інші методи.

По можливості слід зберігати режим прогулянок на свіжому повітрі. Доповніть такий променад улюбленою музикою в навушниках або спілкуванням з членами вашої родини.

Також слід навчитися не прокручувати в голові неприємні думки і зусиллям волі переключатися на щось більш привабливе.

Відкладіть на потім вирішення завдань, які не можуть бути вирішені негайно, або зовсім позбудьтеся їх. Адже ви самостійно плануєте і ведете своє життя!

Якщо завдання все ж повинно бути вирішене тут і зараз, а справу зроблено негайно, то навчіться розбивати його на дрібні завдання, складові частини, і працюйте з ними окремо.

І, нарешті, чесно дайте собі відповідь на питання – стаєте ви щасливіші або нещасніші від цих переживань і домислів? Не думайте про погане – живіть щасливо!